• WechatIMG1437
  • WechatIMG1437
  • WechatIMG1437
  • WechatIMG1437
  • WechatIMG1437
  • WechatIMG1437

за нас

Hangzhou Soar Security Technology Co., Ltd. е водечки давател на услуги специјализиран за дизајн, производство и продажба на PTZ и камери за зумирање. Имаме целосен асортиман на производи за видео надзор од предната страна, вклучувајќи модул за камера за зумирање, купола за брзина I R, мобилна камера за надзор, мултисензор PTZ, камера за надзор со долг дострел, морска камера за стабилизација на жироскоп, како и други приспособени камери за специјална намена.

Нашата компанија Hangzhou Soar Security е основана во 2005 година и стана компанија на берзата во 2016 година. Ние сме специјализирани во дизајнирање и производство на PTZ фотоапарати со посебна намена веќе 16 години, целосно опремени со квалитетен тим за истражување и развој кој покрива истражување на хардвер (дизајн на кола, дизајн на машина), софтвер ( C, C++, Linux), алгоритми за вештачка интелигенција (специфично препознавање на целта, автоматско следење), оптички дизајн, индустриски дизајн итн.

Производите на нишаниот пазар (пренос 4/5G, мобилен надзор, воен надзор, поморска камера, надзор со долг дострел, итн.) и прилагодување на OEM се нашите две главни линии и нашиот начин на опстанок.

Во Кина, освен оние безбедносни гиганти како Hikvision, Dahua, Uniview, нашата компанија е една од ретките компании со средна големина кои имаат способност самостојно да развиваат и дизајнираат целосни софтверски и хардверски производи.

Прочитај повеќе

Нашите нови производи

ВИДЕО

img img

Преглед на модулот за камера за зумирање

ПРЕГЛЕД Камерите со зумирање/блок камера за зумирање се модули кои комбинираат CMOS сензор со вграден објектив и табли што овозможуваат контрола и на функциите за фотографирање и на карактеристиките на објективот (автоматско зумирање, фокус, бленда). Мали, цврсти, разновидни и достапни камери со зумирање/блок камери се идеални за различни индустриски, јавна безбедност и други апликации за надзор. Со интерфејси како HD и LVDS, стапки на снимање слики од 30 FPS/60 FPS, способност за зумирање до 92x, импресивна чувствителност при слабо осветлување и одлични перформанси за оптичко одмаглување/против магла, овие уреди се идеални за хард

Морска PTZ камера со двоен сензор за стабилизација на жироскоп со 2 оски IR

Бр. Термичките слики обезбедуваат различни карактеристики на гледање од оптичките камери и детектираат топлинско зрачење од целта. Колку е поголема разликата помеѓу целната температура и околината, толку ќе биде посветлен објектот. Резолуцијата на термосликарот е 640 x 480, а се користи термичка слика од 75 mm. Објективот за зумирање од 330 mm и оптичката камера за одмаглување може да врши дневни инспекции на околу 7 милји подалеку. Користи економично решение за да се претстави

PTZ автоматско следење со долг дострел

Модел бр.: SOAR800-TH серија автоматско следење со долг дострел ptzТоа е моќен мулти-сензор за ден и ноќ, особено развиен за далечинско следење. Цврст и издржлив за да ги издржи најтешките временски и еколошки услови, вклучувајќи дожд, директна сончева светлина, висока влажност и прав. Дизајнирана специјално за надворешна употреба, оваа функција следи објекти од интерес на различни нивоа на зумирање. Има способност да го менува типот на објектот средно следење (ПР. лице кое влегува во возило), да продолжи да следи при попречени погледи, менување на односот на страните (лазење, одење итн.) и различни брзини (одење, с.

Термички PTZ со долг дострел

Цврстата конструкција се карактеризира со зајакнат алуминиум и цврсти IP67 куќишта. Овој дизајн му овозможува на системот да ги издржи најтешките временски услови, што го прави многу доверлив за апликации како што се периметарска безбедност, домашна безбедност, следење на границите, мобилни/морски бродови, одбрана на татковината и заштита на крајбрежјето. , видлива камера;Тешка носивост до 70KG Хармоничен погон и систем за контрола на затворен круг, висока точност ±0,003°/s (пан), ±0,001°/s (навалување); со опционално термичко јадро: ладење со средно бранови

4 MP 40X HD IP IR PTZ КАМЕРА Мрежна брзина Dome

Висококвалитетно сликање со резолуција од 4 MPОдлични перформанси при слаба осветленост 40× оптички зум (6,4-256 mm), 16x дигитален зум3D DNR, WDR, HLC, BLC, ROISподдршка H.265/H.264 видео компресијаIR растојание до 800m (со ласерски луминатор )Систем за контрола на затворена јамка на пан/навалување, прецизност на позиционирање до 0,05°Автоматски сензор за дожд Опсег: 360° бескраен, опсег на навалување: -25°~90° Интегрална обвивка од легура на алуминиум со висока цврстина, внатрешна целосно метална структура ;IP 66 водоотпорен, применлив на отворено Приватен калап/приспособен калап, флексибилна опција за OEM/ODM услуга; Претходно: PTZ IP камера 4MP 40X оптички зум

Термички PTZ со долг дострел со детекција на чад од пожар

Цврстата конструкција се карактеризира со зајакнат алуминиум и цврсти IP67 куќишта. Овој дизајн му овозможува на системот да ги издржи најтешките временски услови, што го прави многу доверлив за апликации како што се периметарска безбедност, домашна безбедност, следење на границите, мобилни/морски бродови, одбрана на татковината и заштита на крајбрежјето. , видлива камера;Тешко, носивост до 70 KG Хармоничен погон и систем за контрола на затворање, висока точност ±0,003°/s (пан), ±0,001°/s (наклон); или неладена термичка кор

Термички PTZ со долг дострел со тешка работа

Цврстата конструкција се карактеризира со зајакнат алуминиум и цврсти IP67 куќишта. Овој дизајн му овозможува на системот да ги издржи најтешките временски услови, што го прави многу доверлив за апликации како што се периметарска безбедност, домашна безбедност, следење на границите, мобилни/морски бродови, одбрана на татковината и заштита на крајбрежјето. , видлива камера;Тешко, носивост до 70 KG Хармоничен погон и систем за контрола на затворање, висока точност ±0,003°/s (пан), ±0,001°/s (наклон); или неладена термичка кор

LRF Термичка морска PTZ камера со долг дострел

Клучни карактеристики: Мулти-спектрално сликање: Опремен со систем со двојна спектрална слика, овој ptz комбинира видлива светлина (2 MP резолуција, 46 ксоптички зум) и инфрацрвена (640×512, 1280×1024, до 75mm леќи) способности, ласерски дострел до 10000 метри.Со интегрирање на LRF технологијата во системот, интелигентниот поморски PTZ со двојна спектрална жиро-стабилизација добива способност за прецизно одредување на растојанието до објектите во неговото видно поле. Овие информации се клучни за различни поморски апликации, вклучувајќи навигација, идентификација на целта, па дури и операции за пребарување и спасување. ЛР

Камера со двојни сензори за надворешен надзор IR брзина Dome Ptz камера

Резолуција 4MP + 37X оптички зум + 800m ласер + Автоматски сензор за дожд Изборен режим Видлива камераЛасерско осветлувањеSOAR789-4237LS52560*14406,5~240mm, 37x зум500mSOAR789-2460LS 800m Карактеристики:* Висококвалитетно сликање со резолуција од 4 MP* Одлични перформанси при слаба осветленост* 37× оптички зум (6,5~240 mm), 16× дигитален зум* 3D DNR, WDR, HLC, BLC, ROI* Поддршка H.265/H.264 видео компресија* IR растојание до 500 m (со ласерски илуминатор)* Пан /Систем за контрола на затворена јамка со навалување, точност на позиционирање до 0,3°* Автоматски сензор за дожд* Пан ran

IP66 надворешен двоен сензор со голема брзина купола PTZ камера

4MP резолуција + 37X оптички зум + 800m Ласер + Автоматски сензор за дождhttps://www.youtube.com/watch5ltszoEEU Карактеристики:* Висококвалитетна слика со резолуција од 4 MP* Одлични перформанси при слаба осветленост* 37× оптички зум (6,5~240mm), 16 × дигитален зум* 3D DNR, WDR, HLC, BLC, ROI* Поддршка за видео компресија H.265/H.264* IR растојание до 500 m (со ласерски илуминатор)* Систем за контрола со затворена јамка со пан/навалување, прецизност на позиционирање нагоре до 0,3°* Автоматски сензор за дожд* Опсег на тава: 360° бескрајно, опсег на навалување: -25°~90°* Интегрална обвивка од леење од алуминиум со висока цврстина, практикант
 Privacy settings
Consent to Cookies & Data processing
On this website we use cookies and similar functions to process end device information and personal data. The processing is used for purposes such as to integrate content, external services and elements from third parties, statistical analysis/measurement, personalized advertising and the integration of social media. This consent is voluntary, not required for the use of our website and can be revoked at any time using the icon on the bottom left.
Accept
Decline
Close
Accepted